SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH DORADCÓW INWESTYCYJNYCH
17.10.14

Za 2 dni I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego - ostatnie wskazówki


Już w niedzielę I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Wiem, że niektórzy z Was zdają i stres osiąga apogeum. Proponuję odłożyć naukę na bok, starać się wyciszyć i relaksować... czytaj więcej

 

Już w niedzielę I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Wiem, że niektórzy z Was zdają i stres osiąga apogeum. Proponuję już odłożyć naukę na bok, starać się wyciszyć i relaksować. Pamiętaj: zmniejszona liczba godzin snu przed egzaminem powoduje znacznie słabsze wyniki. Mózg właśnie teraz potrzebuje wypoczynku, aby być w dobrej kondycji za 2 dni.
Na stres polecam metodę "szczepionki uodparniającej": wyobraź sobie wejście na salę, czytanie pytań i rosnące napięcie. Pomoże gdy staniesz przed prawdziwym egzaminem. Spróbuj także odnaleźć dystans wobec tej sytuacji- wyobraź sobie dzień po egzaminie, co będziesz wtedy robić, gdzie się wybierzesz.

Przypominam o strategii którą proponuję zastosować na I etap:
- nie wiemy - nie strzelamy i nie odpowiadamy. Zazwyczaj dobra odpowiedź jest ta o której nawet nie pomyślisz. Tak tworzone są pytania tego typu. Punty ujemne potrafią być zabójcze dla egzaminu.
- robić zadania po kolei, zaznaczać w formularzu wyniki i nie nastawiać się, że do czegoś wrócimy. Zazwyczaj zdającym brakuje już na to czasu.
- bardzo uważne czytanie zadań. Bywa, że zadanie wygląda na pozór tak samo jak z któregoś ostatniego I etapu i automatycznie zaznaczamy odpowiedź. Potem się okazuje, że różniło się jednym drobiazgiem... i zamiast 2 punktów, otrzymujemy minus 1.

Powodzenia! Będę trzymał za Was kciuki!

Aktualności
14.07.17Wyniki II etap
Podano oficjalne wyniki ostatniego II etapu egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Zdało 18 osób. W tym co najmniej 9 osób z mojej "Kuźni talentów". Gratuluję! Dwójce ode mnie uznano odwołanie.
zobacz więcej
01.06.17Nowa edycja projektu - przygotowanie do egzaminów na doradcę inwestycyjnego - marzec 2018

Zapraszam do skorzystania z kolejnej edycji projektu intensywnych przygotowań do egzaminu na doradcę inwestycyjnego. Cel: zdanie I etapu w marcu 2018 roku. Optymalny czas dla osób, które nie miały kontaktu z tematyką egzaminu bądź pracują i nie mogą poświęcić dużo czasu na naukę. Kliknij "zobacz więcej"...

zobacz więcej
29.05.17DI czy CFA?

Doradca inwestycyjny czy CFA - który certyfikat jest lepszą przepustką do sukcesu na rynku finansowym? http://okiemmaklera.com/doradca-inwestycyjny-cfa/

zobacz więcej

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2012 “STUDIO H ”. ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN