SERWIS EDUKACYJNY
DLA PRZYSZŁYCH DORADCÓW INWESTYCYJNYCH
17.10.14

Za 2 dni I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego - ostatnie wskazówki


Już w niedzielę I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Wiem, że niektórzy z Was zdają i stres osiąga apogeum. Proponuję odłożyć naukę na bok, starać się wyciszyć i relaksować... czytaj więcej

 

Już w niedzielę I etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Wiem, że niektórzy z Was zdają i stres osiąga apogeum. Proponuję już odłożyć naukę na bok, starać się wyciszyć i relaksować. Pamiętaj: zmniejszona liczba godzin snu przed egzaminem powoduje znacznie słabsze wyniki. Mózg właśnie teraz potrzebuje wypoczynku, aby być w dobrej kondycji za 2 dni.
Na stres polecam metodę "szczepionki uodparniającej": wyobraź sobie wejście na salę, czytanie pytań i rosnące napięcie. Pomoże gdy staniesz przed prawdziwym egzaminem. Spróbuj także odnaleźć dystans wobec tej sytuacji- wyobraź sobie dzień po egzaminie, co będziesz wtedy robić, gdzie się wybierzesz.

Przypominam o strategii którą proponuję zastosować na I etap:
- nie wiemy - nie strzelamy i nie odpowiadamy. Zazwyczaj dobra odpowiedź jest ta o której nawet nie pomyślisz. Tak tworzone są pytania tego typu. Punty ujemne potrafią być zabójcze dla egzaminu.
- robić zadania po kolei, zaznaczać w formularzu wyniki i nie nastawiać się, że do czegoś wrócimy. Zazwyczaj zdającym brakuje już na to czasu.
- bardzo uważne czytanie zadań. Bywa, że zadanie wygląda na pozór tak samo jak z któregoś ostatniego I etapu i automatycznie zaznaczamy odpowiedź. Potem się okazuje, że różniło się jednym drobiazgiem... i zamiast 2 punktów, otrzymujemy minus 1.

Powodzenia! Będę trzymał za Was kciuki!

Aktualności
20.02.18DI czy CFA?

Doradca inwestycyjny czy CFA - który certyfikat jest lepszą przepustką do sukcesu na rynku finansowym? Zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną: http://okiemmaklera.com/doradca-inwestycyjny-cfa/

zobacz więcej
28.12.17Termin najbliższego I etapu
Najbliższy pierwszy etap egzaminu na doradcę inwestycyjnego odbędzie się w dniu 25 marca 2018 r.
zobacz więcej
16.11.17Zdaj I etap w październiku 2018!
Zapraszam do skorzystania z kolejnej edycji projektu intensywnych przygotowań do egzaminu na doradcę inwestycyjnego. Cel: zdanie I etapu w październiku 2018 roku. Optymalny czas dla osób, które nie miały kontaktu z tematyką egzaminu bądź pracują i nie mogą poświęcić dużo czasu na naukę. Kliknij "zobacz więcej"...
zobacz więcej

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2012 “STUDIO H ”. ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN